MENÜ

Akal Tekstil

Tekstil sektöründeki serüvenine bir aile girişimi olarak 1978 yılında İstanbul’da başlayan AKAL, iş ahlakı ve güvenilirliği ile kendine saygın bir konum edinmiştir.

Tekstil sektöründeki serüvenine bir aile girişimi olarak 1978 yılında İstanbul’da başlayan AKAL, iş ahlakı ve güvenilirliği ile kendine saygın bir konum edinmiş; 1993 yılında ise büyük ölçekli üretim yatırımları ile, bugün uluslararası düzeyde on binlerce tüketiciye ulaşmasını sağlayan büyük bir atılım gerçekleştirmiştir. Tekstil aksesuarları alanında, takım ve eşleştirmeli ürünler imalatı yapan ilk firmalardan biri olarak tanınan AKAL; aralarında Türkiye’nin en büyük spor kulüplerinin ve dünyaca ünlü moda devlerinin de bulunduğu birçok markanın üreticisi olarak çalışmıştır.

Kendi özgün markaları SUYUTTİ, SYT, KİTTİ ve KEPP ile hem iç hem de dış piyasalarda on binlerce memnun müşteri edinmiştir. Bütün markalarında farklılaşma bilinci ile hareket edenstrong AKAL, seçkin ekibini yeni fikirlere açık tasarımcılardan seçer ve onların özenli çalışmaları sonucunda günün trendlerine uygun, estetik, kullanışlı, kaliteli ve güvenli bir ürün gamı sunar.

Yenilikçi, kaliteli ve güvenli ürünler uzun vadeli başarısının sırrı olarak görülür. İngiltere, Almanya, Yunanistan, İsviçre, Hollanda, Fransa, Belçika, İspanya, Avusturya,  Bulgaristan, Polonya, Makedonya, Sloveyna, Sırbistan, Romanya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Ukrayna, Filistin ve Cezayir gibi daha pek çok ülkeye doğrudan ya da temsilcilikleri aracılığıyla ihracat yapmaktadır.

AKAL, markaları konusunda her zaman yenilikçi politikalar ortaya koyar ve izler. Rekabet düzeyinin yüksek olduğu yurt içi ve yurt dışı pazarlarda konumunu koruyup büyütmek hedefiyle belirlediği stratejilerle farklılık avantajı oluşturma hedefiyle hareket eder.

Tüketici ihtiyaçlarına yönelik estetik, işlevsel, ergonomik ve tasarım üstünlüğü bulunan yeni ürünlerle marka algısını yükseltir, sahibi olduğu global markalarla ülke ekonomisine katkıda bulunur.

Akal Tekstil
İcra Kurulu Başkanı Şükrü Alkan
Kuruluş Yılı 1978
Adres Yenidoğan, Merve Mahallesi Akabe Cad. No:16 Sancaktepe - İstanbul
Telefon 444 10 47
E-posta info@alk.com.tr