MENÜ

Alk Group

ALK Group girişimlerine , 1978 yılında İstanbul’da bir aile girişimi olarak kurmuş olduğu AKAL Tekstil ile başlamıştır.

İş ahlakı ve güvenilirliği ile kendine saygın bir konum edinmiş, 1993 yılında ise büyük ölçekli üretim yatırımları ile, bugün uluslararası düzeyde on binlerce tüketiciye ulaşmasını sağlayan büyük bir atılım gerçekleştirmiştir.Tekstil aksesuarları alanında, takım ve eşleştirmeli ürünler imalatı yapan ilk firmalardan biri olarak tanınan AKAL; Kendi özgün markaları SUYUTTİ, NORDBRON, SYT, KİTTİ ve KEPP ile hem iç hem de dış piyasalarda on binlerce memnun müşteriye ulaşmıştır.

2000 yılında İstanbul’da tekstil promosyon sektöründe hizmet vermek üzere ALKAN Tekstil Promosyon’u kurarak Sektöre hızlı bir giriş yapan ALK Group ; ALKAN Tekstil ile hizmet verdiği özel sektör, resmi kurum, Sivil Toplum Kuruluşları, festivaller ve kitlesel organizasyonlardan gelen şapka t-shırt mont çanta iş elbiseleri vs. talepleri tam zamanında ve eksiksiz olarak cevaplandırarak kendine saygın bir yer edinmeyi başarmıştır.

Asya pazarında oluşan gelişmleri yakından takip etmek için 2010 yılında ÇİN de bir tedarik ofisi açan ALK Group aynı zamanda buradan da direk ihracat yapmaktadır.

2012 yılında AKAL bünyesinde oluşturulan Nordbron markasını Avrupa pazarlarında hak ettiği yeri bulması için 2015 yılında AKAL GmbH, ile özelde Nordbron olmak üzere ALK Group’un Avrupa operasyonlarının finans ve lojistik ayağını yönetme ve güçlendirme amaçlı Almanya merkezli kurmuş olduğu şirket ile Avrupa pazarına hızlı ulaşım sağlamaktadır.

2016 yılı itibari ile toptan satış kanalı olan Brandmanor olarak kurmuş olduğu birimle , ALK Group çatısı altında bulunan AKAL da faaliyete geçmiş , yurtdışı saygın markların Türkiye de distribütörlük sistemi ile buluşmasını sağlamayı amaçlamaktadır. Aynı zamanda www.brandmanor.com.tr adresinden e-ticaret faaliyetlerine de devam etmektedir. Türkiye pazarında kurmuş olduğu satış ağında bir çok noktada bulunan Brandmanor ürünleri; Katlı mağazacılık, zincir mağazalar, outdoor mağazalar, butik mağazalar, kayak merkezleri, spor mağazalar, kırtasiye mağazaları gibi bir çok seçkin mağazalarda yerini almıştır.

ALK Group bünyesindeki tüm şirketler yatırımlarına halen devam etmektedir.

YÖNETİM KURULU
Hasan Alkan
Yönetim Kurulu Başkanı
Şükrü Alkan
İcra Kurulu Başkanı
Yusuf Alkan
İcra Kurulu Başkan Yardımcısı
Alk Group
Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Alkan
Kuruluş Yılı 2015
Adres Yenidoğan, Merve Mahallesi Akabe Cad. No:16 Sancaktepe - İstanbul
Telefon 444 10 47
E-posta info@alk.com.tr